واژه خود ارضایی می تواند برای بعضی از افراد سهمگین و برای عده ای دیگر یک اتفاق معمولی باشد. تجربه افراد مختلف از خود ارضایی یکسان نیست. با این حال بسیاری از افرادی که به این عمل اعتیاد پیدا کرده اند، از ضررها و اتفاقات بدی که برایشان به همراه داشته، شکایت می کنند. کارشناسان می گویند ترک خود ارضایی می تواند فواید زیادی برای بدن داشته باشد. در ادامه از این فواید بیشتر می گوییم.

خود ارضایی عملی است که در آن، فرد با تحریک دستگاه تناسلی خود به اوج لذت جنسی می رسد. این کار می تواند بعد از مدتی به نوعی اعتیاد تبدیل شود. همه افراد در همه سنین می توانند به این کار اعتیاد پیدا کنند. حتی احتمال اعتیاد کودکان و نوجوانان  با وجود عدم آگاهی شان نسبت به این موضوع نیز وجود دارد.

 

خود ارضایی چه آسیب هایی به انسان وارد می کند؟

ضرر و زیان خود ارضایی برای افراد غیرقابل جبران است. زمانی که یک فرد به طور وسواس گونه ای به تحریک جنسی شخصی اعتیاد پیدا کند، تمام زندگی خود را وقف این موضوع می کند. افراد با اعتیاد به خود راضایی به طور ناخواسته از زندگی اجتماعی دور می شوند. از طرفی اگر ازدواج کرده باشند  هیچ تمایلی به برقراری رابطه با همسر خود ندارند و در هر شرایطی تنها به نیاز جنسی خود فکر خودارضاییمی کنند. خود ارضایی در درجات بسیار شدید تمام جنبه های زندگی یک انسان را مختل می کند. از آن گذشته افراد دچار احساس گناه و حقارت تمام نشدنی می شوند و نمی دانند چطور باید خود را از این منجلاب نجات دهند.

فواید ترک خود ارضایی چیست؟

پیش تر درباره ضررهای خود ارضایی گفتیم. حالا وقت آن رسیده که از فواید ترک این عمل هم بگوییم. فراموش نکنید ترک خود ارضایی با وجود سختی های فراوانی که دارد، امکانپذیر است. پس به هیچ عنوان امید خود را از دست ندهید.

افزایش اعتماد به نفس

زمانی که یک فرد به تحریک جنسی شخصی اعتیاد پیدا می کند، اعتماد به نفس خود را به دلایل متعددی مانند احساس گناه، استرس همیشگی و تحقیر شخصیت خود از دست می دهد. اما ترک این نوع اعتیاد می تواند به افزایش اعتماد به نفس و عزت نفس از دست رفته فرد کمک زیادی کند.

زندگی اجتماعی پربارتر

خود ارضایی می تواند منجر به گوشه گیری و خانه نشینی افراد شود. نتایج مطالعات محققان نشان می دهد، خود ارضایی می تواند افراد را از زندگی اجتماعی دور کند. زیرا این نوع اعتیاد نیز مانند هر رفتار وسواس گونه دیگر تمام افکار افراد را محاصره می کند و جایی برای معاشرت با دوستان و آشنایان باقی نمی گذارد. خوشبختانه ترک این اعتیاد می تواند به اجتماعی شدن فرد کمک بزرگی کند.

راحت تر به ارگاسم می رسید

یکی دیگر از فواید ترک خود ارضایی، لذت بردن از رابطه جنسی با شریک عاطفی و به ارگاسم رسیدن در حین رابطه است. متاسفانه اعتیاد به تحریک جنسی شخصی می تواند فرد را از لذت رابطه جنسی واقعی محروم کند. زیرا فرد در هر بار خود ارضایی، ارگاسم متفاوتی را تجربه می کند و دیگر نمی تواند در رابطه با همسر خود لذت ببرد. از این رو با ترک این اعتیاد دوباره می تواند رابطه جنسی خود را ترمیم کند.

صدای بهتر و مردانه تر

شاید عجیب باشد که بدانید خود ارضایی برروی صدای مردها هم تاثیر می گذارد! ترک این نوع اعتیاد می تواند صدای آقایان را بم و جذاب تر از قبل کند!

تقویت سیستم ایمنی

یکی دیگر از فواید ترک خود ارضایی، تقویت سیستم ایمنی بدن است. این موضوع به خصوص در آقایانی که به تحریک جنسی شخصی اعتیاد دارند، بسیار مشهود است. اغلب آقایانی که اعتیاد خود را کنار گذاشته اند از تجربه بهبود سلامت بدنی و انرژی بیشتر خود برای انجام کارهای مختلف، گفته اند.

از بین رفتن احساس گناه مداوم

در دین اسلام خود ارضایی یکی از ناپسندترین کارهایی است که هر فردی می تواند انجام دهد. از این رو اعتیاد به آن می تواند فشار روحی زیادی به افراد وارد کند. خوشبختانه ترک خود ارضایی موجب از بین رفتن این فشار روحی و افزایش شادابی و انرژی در افراد می شود.

جهت درمان خود ارضایی با کلنیک روان آرام تماس بگیرید تا مشاوران ما شما را راهنمایی کنند.

 

 

دریافت مشاوره: 09022842636

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *