نیاز جنسی یکی از غرایز انسانی می باشد و رابطه جنسی به عنوان بخشی از سلامت افراد را تشکیل می دهد. در ادامه این مقاله به چگونگی درمان مشکلات جنسی با کلینیک روان آرام در تهران میپردازیم.

درمان مشکلات جنسی چگونه است؟

در درمان مشکلات جنسی باید بدانید که طبق نظر بهترین روان درمان ها و پزشک ها، اضطرابات سطحی و موقت نقش مهمی در بروز اختلال جنسی دارند. علاوه بر این با کسانی مواجه می شویم که وجود ترس های ریشه دار قدیمی در آن ها منجر به ادامه و تشدید اختلال جنسی شده است .

در رجلسات وان کاوی به دو نوع اضطراب درونی تاکید شده است که عبارت اند از ترس نا خود آگاه ناشی از رابطه جنسی و خشم نا خود آگاه نسبت به جنس مخالف و به دلیل احساس گناه یا ترس ناخود آگاه از لذت، و ترس از دلبستگی و وابستگی به دیگری باشد. مشاور به شما بیان می کند که ترس از عشق، اعتماد به دیگری یکی از دلایلی است که می توان به آن اشاره کرد.

روابط خانوادگی بسیاری از افراد که در کودکی دچار آسیب های شدیدی شده است و این ضربات روحی زمانی به آن ها وارد شده که آن ها به نزدیکان خود وابستگی داشتند و انتظاراتی داشتند اما والدین آن ها به صورت مخرب بوده است و به همین دلیل مشکلاتی را ایجاد کرده است. درمانگر جنسی مشاوره زناشویی را فرصت خوبی برای شناخت و تلاش برای رفع این مشکلات درونی خواهد دانست.

روان درمانی چگونه است؟

در درمان مشکلات جنسی بدانید که روانکاوی که سر آغاز آن از زیگموند فروید می باشد. مشکلات جنسی یک فرد ریشه در تعارضات دوران ابتدایی تکامل روان – جنسی داشته است و بیشتر به عنوان نشانه ای از یک اختلال وسیع تر و عمیق تر تحت درمان قرار می گرفته است.

در این درمان به انگیزه ها و رویا های نا خود آگاهی است که در روابط و زندگی معمولی فرد اختلال به وجود آورده است. بهترین درمانگر و روانشناسان جنسی تلاش می کند تا با رفع تعارضات درونی موجبات پذیرش تمایلات جنسی برای خود فرد را فراهم کند. در این صورت فرد از روابط ها و واکنش های محیطی خود احساس رضایت می کند.

چه زمان باید برای مشکل جنسی به پزشک یا مشاور مراجعه کنیم؟

صحبت در مورد درمان مشکلات جنسی و سکس تراپی برای بسیاری از افراد دشوار و شرم آور می باشد. برخی از درخواست کمک دوری می کنند. اگر در سکوت رنج ببرید، مشکل بدتر و منجر به نارضایتی و استرس زیادی در زندگی شما می شود. اگر چه ممکن است مشکلات جنسی ریشه در مسائل عمیق تر درون رابطه داشته باشد، اختلال جنسی هم رابطه را به هم می زند.

رابطه ی جنسی بخش مهمی از ارتباط میان دو نفر که در رابطه هستند را به خود اختصاص داده است به طوری که بدون آن، زوج ها از هم دور خواهند شد. این وضعیت نشان می دهد که باید به فکر راه چاره و درخواست کمک باشید. کلینیک روان آرام یکی از مراکزی است که در این زمینه به شما کمک میکند.

رفتار درمانی چگونه انجام می شود؟

طبق نظر روان درمانگر و پزشکان علاوه بر تمرینات جنسی، تمرینات رفتاری نیز برای بهبود وضعیت زوجین و واکنش های آن ها آموزش داده می شود. اختلال جنسی نوعی رفتار نا بهنجار به حساب می آید که این رفتار نابهنجار را باید درست کرد.

در رفتار درمانی درمانگر جنسی و پزشک تلاش می کند طی چند مرحله فرد را در موقعیت های اضطراب زایی که از آن ها هراس دارد قرار می دهد و به فرد کمک می شود تا به بیمار کمک کند بر اضطراب خود در برخورد با این موقعیت ها غلبه کند.

هم چنین در طول جلسات رفتار درمانی از افراد خواسته می شود تا در مورد نیاز های جنسی صحبت کنند. رویکرد رفتار درمانی تلاش می کند تا افراد هنگام بروز هیجانات جنسی دچار احساس ترس و تنفر قابل توجهی نسبت به همسر خود یا رابطه جنسی می شوند را اصلاح کنند و به حالت نرمال برساند.

درمان مشکلات جنسی در کلینیک روان آرام

بهتر است بدانید در درمان مشکلات جنسی در تهران هدف از زوج درمانی این است که هر دو طرفین رابطه زناشویی احساس خوبی نسبت به یک دیگر داشته باشند و به میزان کافی از جهت کمی و کیفی رابطه خود بهره مند شوند و بتوانند مشکلات جنسی خود را حل و فصل کنند.

کلینیک روان آرام با دارا بودن جمعی از مشاوران خبره و زبده، اساتید دانشگاه و درمانگران مفتخر است در خدمت شما عزیزان باشد. لازم به ذکر است که کلیه خدمات این مجموعه توسط متخصصان دوره دیده در زمینه های مختلف روانشناسی عرضه می گردد. برای مشاوره جنسی با ما تماس بگیرید.

مشکلات جنسی می توانند آسیب های جبران های ناپذیری به زندگی زوج ها وارد کنند. حتی مهم ترین دلیل طلاق زوجین در ایران و دیگر کشورهای دنیا، مشکلات و اختلال های جنسی است. خوشبختانه تمامی مشکلات و اختلال های جنسی از طریق کمک های مشاور جنسی و سکس تراپ قابل حل هستند. از این رو اگر زوجی از مشکل جنسی رنج می برند،جای نگرانی نیست زیرا به راحتی و با کمک خدمات مشاوره جنسی می توانند مشکل خود را حل کنند.

کلینیک روان آرام با سال ها تجربه در زمینه حل مشکلات جنسی به زوج ها کمک می کند اختلالات جنسی خود را به بهترین شیوه رفع نمایند. همین حالا می توانید به صورت حضوری یا آنلاین با مشاوران کلینیک روان آرام ارتباط برقرار کنید و مشکل خود را با آن ها در میان بگذارید.

دریافت مشاوره: 09022842636