مشاوره جنسی به افراد برای داشتن یک رابطه جنسی خوب و بهبود رضای جنسی افراد کمک می کند. مهم نیست مجرد یا متاهل باشید با مشاوره جنسی می توانید چالش های جنسی خود را شناسایی کرده و برای حل کردن آن اقدام کنید. مشاوره جنسی در کلینیک روان درمانی می تواند به ویژه برای کسانی که مشکلات جنسی از جمله اختلال نعوظ، کاهش میل جنسی و… مفید بوده و آماده ارائه خدمات درمانی می باشد. برای آشنایی با مشاوره جنسی کلینیک روان آرام در شمال تهران تا پایان این صفحه با ما همراه باشید.

مشاوره جنسی چیست؟

مشاوره جنسی چیست؟

مشاوره جنسی با عوامل پزشکی، روانشناسی، شخصی یا بین فردی برای کمک به افراد و یا زوج‌هایی میباشد که از مشکلات جنسی گوناگون رنج میبرند. هدف از این نوع مشاوره یاری رساندن برای گذر از چالش‌های جسمی و عاطفی، و ایجاد یک رابطه صمیمی میباشد. امروزه مشاوره‌های جنسی نقش موثری برای حل مسائل جنسی ایفا میکنند. مشاوره جنسی با استفاده از علوم روانشناسی ریشه مشکلات را به طور مرحله‌ای یافته و طی یک مدت آن را رفع و به مرور زمان بهینه سازی میکند.

مشاور جنسی باید آگاهی کاملی نسبت به انواع اختلالات داشته باشد تا بتواند موجب بهبود سلامت روح و جسم اشخاص در این زمینه شود. یک زندگی جنسی سالم باید کامل باشد و صمیمیت در آن جریان داشته باشد. هنگامی که روابط جنسی دچار اختلال میشوند، افراد را از داشتن یک زندگی و رابطه لذتبخش باز میدارند و ممکن است، مشکلات جبران ناپذیری را به وجود آورند. 

اهمیت مشاوره جنسی برای آقایان و بانوان

به صورت جامع میتوان گفت هر مرد یا زنی ممکن است گاهی درباره مسائل جنسی و رفتار همسر خود دچار اشتباهاتی شود، استفاده از مشاوره جنسی درست به این تفکرات پایان میدهد. برای مثال یکی از تصورات اشتباه مردان این است که تاکید دارند هر اقدامی که خودشان را راضی میکند برای طرف دیگر رابطه  نیز موثر و مفید واقع خواهد شد، این عمل رابطه جنسی افراد را از حالت عاشقانه خارج میکند.

 همچنین خانم‌ها نیز دچار اشتباهات رایجی در زمینه رابطه جنسی میشوند. یکی از این اشتباهات اهمیت ندادن به احساسات زنانه است، در حقیقت میتوان گفت بسیاری از زنان توجه مردان به احساسات زنانه را سطحی نگری و ظاهربینی میدانند، اما باید به این موضوع توجه کنند که مرد اول زیبایی ظاهر را درک کرده و سپس عاشق میشود. از جمله این تفسیرهای غلط در مردان و زنان سبب میشود تا آن‌ها از یکدیگر دلسرد شده و رابطه صمیمانه خود را از دست بدهند.

اهمیت مشاور جنسی برای آقایان

اهمیت مشاور جنسی برای آقایان

رابطه جنسی برای آقایان اهمیت بالایی دارد. اما گاهی آقایان تفکر و برخورد درستی در ارتباط با رابطه جنسی و زنان ندارند؛ که در این زمینه می توانند از یک مشاور جنسی و زناشویی صحیح کمک بگیرند. در ادامه چند موارد اشتباه آقایان بررسی می شود:

تصورات اشتباه مردانه

اشتباه رایج مردان اینست که تصور دارند هر چیزی که آنها را راضی و ارضا می کند برای زن جذاب بوده و زن را راضی و ارضا می کند. در صورتی که بیشتر زنان آگاهی کافی از درون خود و تمایلات خود ندارند .

زنان عموما دوست ندارند در رابطه جنسی به مردان بگویند چکار کنند یا نکنند؛ زیرا فکر می کنند رابطه جنسی از حالت عاشقانه خارج می شود. زنان اول آرامش خواسته سپس سکس می خواهند. از همسر خود حمایت کرده و به آن محبت کنید تا از تمایلات و احساسات خود آگاه شود.

عدم اگاه جنسی از همسر

نکته مهم بعدی اینست که آقایان به همسر خود اطمینان دهند که اگر همسر اطلاعات جنسی بیشتری بداند، رابطه جنسی بهتری خواهند داشت. یکی از راهکارهای کارشناس مسائل جنسی اینست که مردها پیش از سکس از زنان در مورد سکس و موارد دلخواهشان در هنگام سکس بپرسند.

**  سوالات خود را حتما با هیجان و همراه با بروز احساسات خود بیان کنید.

عدم آگاهی به رفتار ها

مشاوره مشکلات جنسی طبق بررسی های انجام شده بیان می کند که صداها و حالت های زن در رابطه جنسی نشانه تحریک کامل زن نبوده و گاهی پاسخی به هیجانات مرد می باشد. برخی زنان نیز هنگام سکس صدایی از خود ندارند. فکر نکنید که زن سرد بوده و لذت نمی برد؛ بلکه آرامش درونی داشته و نیاز به سر و صدا ندارد. از دید مشاوران جنسی و زناشویی، زنان در فرآیند سکس را از نظر جنسی مانند ماه می مانند. ماه یک زمان کامل بوده و یک زمان نیمه می باشد. زنان در چرخه جنسی نیز همینطور هستند.

اهمیت مشاوره جنسی برای بانوان

اهمیت مشاوره جنسی برای بانوان

زنان باید از نیاز های جنسی خود و همسر خود اطلاع کامل داشته باشند. زیرا این آگاهی در سلامت جنسی و ادامه سلامت زندگی موثر است. مشکلات مرتبط در این زمینه:

 • عدم آگاهی به نیاز جنسی مرد

مردان جهت شروع رابطه جنسی ابتدا تحریک شده سپس عاشق زن خود می شوند. مردها در طول سکس به ارضای عاطفی می رسند؛ به همین دلیل اول رابطه جنسی می خواهند تا به عشق برسند. در صورتی که رابطه جنسی عالی باشد، مرد به رابطه متعهد می شود.

مردان برای زنده کردن احساسات خود سکس می کنند؛ به همین دلیل اگر سکس عالی نباشد ممکن است که کم کم نسبت به زن حس تنفر پیدا کند.

در صورتی که مردان به یک زن علاقمند  شده و با او تحریک شوند، به بدن او خیره می شوند .

 • اهمیت احساس زنانه

از نظر کارشناسان مشکلات جنسی هرچه بیشتر احساس زنانه خود را در مقابل مردها نشان دهید، مردها نه تنها عاشق بدن شما می شوند، بلکه عاشق خود شما هم می شوند. شما زنان معمولاً تفسیر غلط انجام می دهید. مرد در ذات او است که اول به ظاهر و بدن نگاه کند و جذب آن شود.

زنان این را “ظاهر بینی و سطح نگری” تصور می کنند. اگر مردها زیبایی های درون شما را ببینند و درک کنند، برای همیشه مجذوب آن ها شده و قدر ایشان را می دانند.

 • انجام منظم رابطه جنسی

مردان علاقمند به سکس بدون گذشت زمان زیاد می باشد. در صورتی که حوصله سکس ندارید یا آماده نیستید، به همسرتان با محبت بگویید که با توجه به علاقه به سکس با او، نیاز به کمی تنهایی دارید و پس از آن رابطه جنسی خواهید داشت.

 • تحریک سازی درست

زمانی که نیاز به سکس دارید اما همسر شما بی علاقه می باشد؛ از روش هایی چون پوشیدن لباس خاص، لباس زیر به رنگ خاص، استفاده از عطرهای تحریک آمیز، لباس زیر به رنگ مشکی، لباس خواب بدون لباس زیر، … استفاده کنید.

 • کنترل جسارت جنسی

داشتن جسارت جنسی به آقایان حس خوبی می دهد. اما در صورت تکرار زیاد درخواست رابطه جنسی از سمت زن باعث کاهش شهوت مرد و کاهش علاقه جنسی می شود.

جسارت جنسی در تحریک آقایان موثر می باشد اما نباید زیاد اتفاق بیوفتد.

 • تنوع جنسی

مردها برخلاف زنان تمایل به داشتن یک روش ثابت برای سکس هستند و خیلی توانایی اجرای تنوع در سکس را ندارند. در صورتی که زن ها علاقمند به تنوع در سکس می باشند.

مشاوره جنسی روان آرام علاوه بر بررسی مسائل فوق، آموزش چگونگی داشتن تنوع در سکس را به زوجین می دهد.

چرا مشاوره جنسی؟

چرا مشاوره جنسی؟

یکی از مهم ترین مشکلاتی که زوج‌ها در زندگی مشترک خود تجربه می کنند مربوط به رابطه جنسی آن هاست. مشاور جنسی یا سکس تراپ، روان درمانگری است که می‌تواند به زوج ها کمک کند اختلالات جنسی خود را برطرف کنند و رضایت خود را از رابطه جنسی شان بالا ببرند. آمارها نشان می‌دهد 40 تا 60 درصد طلاق زوج ها مربوط به مشکلات جنسی است. این آمار اهمیت مسائل جنسی در زندگی را نشان می دهد. از این رو بسیار مهم است که زوجین برای برقراری یک  رابطه جنسی مناسب با همسرشان تلاش کنند و اگر مشکلی وجود دارد آن را با مشورت یک مشاور جنسی مناسب از بین ببرند. برای پیشبرد بهتر مشاوره جنسی، حضور هر دو طرف در جلسات درمانی الزامی است. با این حال، برخی از افراد ممکن است از جلسات فردی سود ببرند .

آسیب‌های جنسی می‌تواند به ویژه در علاقه یا توانایی فرد برای لذت بردن از صمیمیت و رابطه جنسی اختلال ایجاد کند. تحقیقات نشان می‌دهد که مراجعه به مشاوره جنسی ممکن است به افرادی که سابقه آسیب جنسی دارند کمک کند. برای مثال، ترکیب درمان مبتنی بر تروما با تکنیک‌های مثبت جنسی ممکن است در کمک به فرد برای رفع اختلال عملکرد جنسی مربوط به تروما مؤثرتر از استفاده از درمان مبتنی بر تروما به تنهایی باشد. این مطالعات هرچند کوچک، اما امیدوارکننده هستند.

در ادامه بطور کامل درباره نیاز به مشاوره جنسی، کاربرد جلسات درمانی مشاوره جنسی، انتظارات لازمه از جلسات و سایر موارد مهم و مرتبط شده است. با ما همراه باشید.

آیا زوج درمانی و سکس تراپی به یک معناست؟

خیر، با وجود اینکه هردو این مشاوران، مشکلات زوج ها را حل می کنند؛ اما زمینه کاری آن ها با یکدیگر متفاوت است. مشاور جنسی یا سکس تراپ به نوعی مشاور اختلالات جنسی می دهد. اما زوج درمانگر در جلسات زوج درمانی مشکلات عاطفی و بعد روحی رابطه را مورد بررسی می دهد.

معضلات رایج جنسی چیست؟

میزان استرس و مشاوره و همچنین مشکلات خانوادگی در این زمینه بسیار مهم است و این مشکل در بسیاری از موارد قابل درمان است و فرد می تواند با استفاده از روش های روانشناختی بیماری خود را برطرف کند. اما در مراحل شدید ممکن است اختلالات جسمی و جنسی در فرد ایجاد شود که نیاز به مشاور را مهم می کند. اختلال عملکرد جنسی یک اصطلاح کلی برای مشکلات مکرر مختلف مرتبط با رابطه جنسی است و شامل موارد زیر است:

 • تاخیر در انزال
 • اختلال نعوظ
 • اختلال میل جنسی کم‌فعال مردانه
 • انزال زودرس
 • اختلال ارگاسم زنان
 • اختلال علاقه/برانگیختگی جنسی زنان
 • درد تناسلی لگنی/اختلال دخول
 • اختلال عملکرد جنسی ناشی از مواد/دارو
 • سایر اختلالات جنسی مشخص شده
 • درمان مشکلات جنسی
 • درمان کاهش میل جنسی
 • درمان فتیش های جنسی ناخواسته
 • درمان بیماری های جنسی
 • از بین بردن افکار جنسی ناراحت کننده
 • ناتوانی در کنترل رفتار جنسی
 • کمبود علاقه زوجین به برقراری رابطه جنسی
 • اعتماد به نفس پایین
 • عدم پاسخ مناسب به محرک های جنسی
 • ناتوانی در رسیدن به ارگاسم
 • میل جنسی بیش از حد
 • مشاوره افزایش میل جنسی 

این اختلالات می‌تواند باعث عدم علاقه به رابطه جنسی، اعتماد به نفس پایین، اضطراب عملکرد جنسی، مقاربت دردناک و ناتوانی در برانگیختگی یا رسیدن به ارگاسم شوند که به طور جدی بر توانایی فرد برای لذت بردن از یک زندگی جنسی سالم و رضایت‌بخش تأثیر می‌گذارد. اختلال عملکرد جنسی می‌تواند دلایل فیزیکی یا روانی داشته باشد. گاهی اوقات، با سابقه سوء استفاده جنسی در گذشته نیز همراه است.

مشاوره جنسی چگونه عمل میکند؟

مشاوره جنسی چگونه عمل میکند؟

مشاوره جنسی مانند تمام مشاوره‌های دیگر به صورت گفتگو درباره‌ی تجربیات، احساسات و عواطف صورت گرفته و به دنبال راه و روشی برای درمان و بهبود افراد میباشد. در این مشاوره، مکانیزم‌هایی برای رویارویی با نگرانی‌ها مورد بحث قرار گرفته میشود تا نتیجه آن مشاهده شود. درمانگر افراد را به سوی پذیرش مشکلات هدایت کرده و به مدیریت این اختلالات تشویق میکند. همچنین به عنوان یک همصحبت ضمن آموزش تغییر روند در مورد مسائل جنسی از آن‌ها حمایت کرده و راه درست را نشان میدهد.

روش‌های مشاوره جنسی

روش‌های مشاوره جنسی

مشاوره جنسی به دو صورت حضوری و یا تلفنی امکان پذیر میباشد. به دلیل شرمندگی و خجالت، افراد گاها از رفتن به مشاوره جنسی خودداری میکنند به همین سبب مشاوره تلفنی راهکار مطمئنی برای این افراد به شمار میرود و کمک میکند افراد به راحتی بتوانند مشکلات خود را با مشاور در میان بگذارند و آن‌ها را حل کنند.

در چه شرایطی باید به مشاور جنسی مراجعه کرد؟

در صورت بروز مشکلاتی چون کاهش میل جنسی، اعتماد به نفس کم، میل جنسی بیش از حد، ناتوانی در کنترل افکار جنسی، افکار جنسی ناراحت کننده، عدم تمایت شریک جنسی به رابطه، بهبود کیفیت رابطه جنسی، کمبود علاقه طرفین و اختلالات جنسی میتواند به مشاور جنسی مراجعه کنید و با کمک آن‌ها روند بهبود خود را سرعت بخشید.

معضل کمبود میل جنسی چیست؟

یکی از مشکلات جنسی که در مشاوره جنسی بسیار رایج است و از سوی زنان به مردان گفته می شود و بسیاری از افراد را به سمت مشاوره جنسی فوری سوق می دهد، مشکل کاهش میل جنسی در مردان است. این موضوع شایع ترین مشکل در بین زنان و مردان دانست. همچنان مشکلات روحی و روانی بسیاری را به همراه دارد.

این مشکل به قدری رایج است که بسیاری از افراد را به سمت استفاده از مواد مخدر سوق می دهد. اکثر مواردی که در این زمینه به عنوان دارو معرفی می شوند به جز داروهای گیاهی و مجاز صرفا جنبه تبلیغاتی دارند و برای مصارف تجاری استفاده می شوند.

استفاده از داروهای افزایش میل جنسی باید زیر نظر پزشک باشد و نباید خودسرانه از آنها استفاده کنید.

جلسات مشاوره جنسی چه تاثیری بر روابط زوجین دارد؟

در جلسات مشاوره جنسی روان آرام، مانند روان درمانی، تجربیات و احساسات خود را از طریق گفتگو با مشاور جنسی خود در میان می گذارید و به همراه او برنامه ای برای بهبود روابط جنسی خود تدوین می کنید تا بتوانید رابطه زناشویی سالم و بهتری داشته باشید. طبیعی است که هنگام مراجعه به مرکز مشاوره جنسی برای استفاده از خدمات آن، احساس اضطراب کنید.

بسیاری از مردم در صحبت کردن در مورد رابطه جنسی مشکل دارند و در بحث رابطه جنسی با یک غریبه احساس راحتی نمی کنند.
یک مشاور جنسی خوب این را تشخیص می دهد و سعی می کند مشاوره را به گونه ای انجام دهد که مشتری با او احساس راحتی کند. او مشاوره جنسی خود را با سؤالاتی در مورد سلامت جنسی و نگرانی های جنسی خاص مراجعه‌کننده شروع می کند.

مسائل جنسی می تواند پیچیده باشد و مشاور جنسی از شما می خواهد که به وضوح عوامل دخیل در آن را توضیح دهید تا بتواند مشکل شما را بررسی کند. هنگامی که مشاور جنسی شما شرایط را درک کرد، با مشاور جنسی خود راه حل هایی را برای رفع نگرانی ها و بهبود ارتباطات در میان خواهید گذاشت.

فواید استفاده از مشاوره جنسی چیست و چه کسی به آن نیاز دارد؟

مشاوره جنسی تخصصی می‌تواند به افراد و زوج‌ها کمک کند:

 • درک واقع‌بینانه از رابطه جنسی داشته و مشکلات را برطرف می کند.
 • علل زمینه‌ای مسائل جنسی خود را شناسایی کرده و به آن رسیدگی کنند.
 • ارتباط جنسی عمیق‌تری با خود و شریک زندگی خود حفظ کنند.

افرادی که اختلال عملکرد جنسی را تجربه می‌کنند ممکن است از جمله افرادی باشند که می‌توانند بیشترین بهره را از سکس تراپی یا مشاوره های جنسی ببرند.

مشاوره جنسی چگونه می‌تواند کمک کننده باشد؟

مشاوره جنسی چگونه می‌تواند کمک کننده باشد؟

مانند هر نوع روان درمانی، سکس درمانی نیز شامل صحبت در مورد مسائل مختلف است. به طور کلی، مراجعه کننده و درمانگر جنسی و درمان مشکلات جنسی درباره هر تجربه، احساسات و نگرانی‌هایی که ممکن است به نارضایتی و چالش‌های جنسی مراجع کمک کند، بحث می‌کنند. آنها همچنین روی مکانیسم‌های مقابله‌ای کار خواهند کرد تا به آنها کمک کند تا زندگی جنسی رضایت‌بخش‌تری داشته باشند.

در طول جلسه مشاوره جنسی درمانگر ممکن است به مراجعین خود “تکالیفی” بدهند. این تکالیف بسته به فرد یا زوج متفاوت باشد و می‌تواند شامل تکالیفی باشد که برای افزایش آموزش جنسی و بهبود ارتباطات بین شریک‌های جنسی طراحی شده‌ باشند.

اگر آنها مشکوک باشند که یک نگرانی فیزیکی در پشت چالش‌های جنسی وجود دارد، ممکن است فرد را به یک پزشک مرتبط با مشکل فیزیکی فرد ارجاع دهند. به نوبه خود، پزشک و درمانگر با هم همکاری می کنند تا به مشکل فیزیکی مراجعه کننده رسیدگی کنند و در عین حال فرد را به سمت رسیدن به اهداف جنسی خود راهنمایی کنند.

تکالیف مشاور جنسی کلینیک روان آرام به مراجعان

ممکن است مشاور برای حل مشکل موجود، تکالیفی را به مراجع محول کند. این تکالیف عبارت اند از:

 • تمرکز حسی

این تکلیف به صمیمیت و اعتماد بیشتر زوج ها کمک می کند.

 • تجربه گرایی

در این روش، مشاور جنسی به زوج هایی که احساس می‌کنند روابط جنسی شان تکراری شده، تمریناتی خاص ارائه می‌کند. برای مثال پوزشین های جنسی مختلف را به آن ها آموزش می دهد.

 • آموزش جنسی

در بعضی از موارد زوجین به آناتومی بدن خود و همسرشان واقف نیستند و ممکن است در طول سکس، عملکرد مناسبی نداشته باشند. در چنین شرایطی سکس تراپ با کمک منایع مختلف مثل کتاب ها و فیلم ها، روش درست سکس کردن را به زوج ها می آموزد.

 • استراتژی های ارتباطی

زوج هایی که می خواهند رابطه جنسی مناسبی با همسر خود داشته باشند، باید به خوبی با او ارتباط بگیرند. اما گاهی یکی از همسران از بیان نیازها و خواسته های خود خجالت می کشد. در این صورت مشاور جنسی موظف است استراتژی ارتباطی درستی را با مراجع خود در میان بگذارد.

چرا مشاوره جنسی حضوری؟

سکس درمانی نوعی گفتگو درمانی است که برای کمک به افراد و زوج‌هایی که مشکلاتی را برای دستیابی به رضایت جنسی تجربه می‌کنند طراحی شده است. عوامل فیزیکی، روانی و عاطفی همگی می‌توانند باعث ایجاد چالش‌های جنسی شوند. هدف مشاوره جنسی کمک به فرد یا زوج است تا به این مسائل رسیدگی کند و زندگی جنسی رضایت‌بخش‌تری داشته باشد.

چرا نگرانی های جنسی به دلیل افزایش سن اتفاق می افتد؟

با افزایش سن، مشکلات جنسی ظاهر می شود و باعث نگرانی و اضطراب بیشتر در مورد ظاهر بدن، اعتماد به نفس یا شخصیت به عنوان یک فرد جذاب می شود. برانگیختگی جنسی ناشی از محرک های بینایی در مردان به آسانی دوران جوانی آنها نیست و نعوظ آنها به سختی قبل نیست و فاصله بین انزال افزایش می یابد. تغییرات تدریجی در زنان که مربوط به یائسگی است شامل از دست دادن میل جنسی، کمبود رطوبت واژن، اختلال خواب یا تعریق شبانه است.

در مردان، مشکلات مربوط به افزایش سن باعث نگرانی آنها می شود، بسیاری از زنان می گویند که این تغییرات باعث بهبود زندگی جنسی آنها شده است، زیرا این تغییرات باعث شده آنها بتوانند آزادانه در مورد نیازهای در حال تغییر خود صحبت کنند.

مشاور مشکلات جنسی چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

مشاوران مشکلات جنسی در گروه های تخصصی مانند روانپزشکان، روانشناسان و درمانگران ازدواج و خانواده یا مددکاران اجتماعی بالینی هستند. برای ورود به عرصه درمان مشکلات جنسی، هر یک از این متخصصان دوره های آموزشی گسترده ای را در زمینه مسائل جنسی زنان و مردان گذرانده اند تا صلاحیت کار به عنوان یک درمانگر جنسی معتبر را بیابند.

مشاوران جنسی به افرادی که مشکلات جنسی دارند کمک می کنند. آنها مشکلات شما را بررسی می کنند و پس از یافتن علت، تشخیص می دهند. این ارزیابی مشخص می کند که آیا ریشه مشکلات جنسی شما روانی است یا خیر. در برخی موارد ممکن است ترکیبی از این دو باشد. بنابراین مشاوره اختلالات جنسی برای یافتن علت مشکل و رفع آنها بسیار مفید خواهد بود.

قابل درک است که صحبت در مورد مشکلات و مسائل جنسی برای بسیاری از افراد دشوار است. در نتیجه برخی از درخواست کمک اجتناب می کنند. اگر در سکوت رنج بکشید، مشکل بدتر می شود و منجر به نارضایتی و استرس زیادی در زندگی شما و اطرافیانتان می شود.

برای حل مشکلات جنسی خود می توانید به یک مشاور در این زمینه مراجعه کنید. گروه روان آرام با مشاوران ماهر و با تجربه می تواند شما را در این زمینه یاری کند.

چه انتظاری می‌توان از مشاوره جنسی داشت؟

بحث در مورد زندگی جنسی شخصی با یک غریبه ممکن است ناراحت کننده باشد. به احتمال زیاد درمانگر این مسئله را پیش‌بینی می‌کند و با سوالات ساده آشنایی با شما را شروع می‌کند. مردم می‌توانند انتظار داشته باشند که در مورد موارد زیر در جلسه مشاوره جنسی بحث خواهند کرد:

 • مسائل مربوط به سلامتی فرد
 • آموزش جنسی
 • پس زمینه جنسی
 • باورها و عقاید در مورد رابطه جنسی
 • چالش‌های خاص با رابطه جنسی

مشاور جنسی از طریق گفتگو درمانی با فرد یا زوج در مورد نگرانی‌ها و چالش‌های خاص آنها کار خواهد کرد. دفعات و طول جلسات مشاوره جنسی به مراجعه‌ کننده و چالش‌ها و نیازهای وی بستگی دارد.

توجه داشته باشید که درمانگرهای جنسی، مانند همه درمانگران، برای همه یکسان نیستند یعنی اینگونه نیست که اگر یک مشاور و یا روانشناسی برای یک مراجعه‌کننده به خوبی عمل کرده است قطع به یقین برای همه مشکلات و همه افراد به همان خوبی عمل خواهد کرد. سازگاری و احساس راحتی با مشاور برای کسب یک درمان موفقیت‌آمیز بسیار مهم است. پس این طبیعی است که اگر کسی با درمانگر خود احساس راحتی نمی‌کند، بخواهد متخصص دیگری را برای ادامه درمان انتخاب کند.

آیا من نیاز به مشاوره جنسی نیاز دارم؟

افراد و زوج‌ها به دلایل مختلف به دنبال درمان و یا مشاوره جنسی هستند. برخی از رایج‌ترین دلایل شامل موارد زیر می‌باشند:

 • میل جنسی نامتناسب (یکی از همسران همیشه خواهان رابطه جنسی است، یکی از طرفین به ندرت متمایل به برقراری رابطه جنسی دارد)
 • بی حوصلگی جنسی (یک یا هر دو طرف از رابطه جنسی خود خسته شده‌اند)
 • میل جنسی کم (یک یا هر دو طرف به فعالیت جنسی بی‌علاقه هستند)
 • کنار آمدن با خیانت
 • تأثیر رفتارهای جنسی اجباری بر رابطه و در نتیجه پریشانی شخصی

پس اگر در این مسائل مشکل دارید، یا احساس می‌کنید که موانعی وجود دارد که ممکن است روابط صمیمیت فیزیکی، حسی یا جنسی با شریک زندگی‌تان را درگیر کنند، ممکن است به درمان یا مشاوره جنسی نیاز داشته باشید.

روش های مراجعه به مشاوره جنسی:

مشاوره جنسی آنلاین

شما میتوانید بصورت آنلاین از طریق سایت، واتساپ، تلگرام و… با مشاوران کلینیک روام آرام در ارتباط باشید و با دریافت نوبت بصورت آنلاین، از خدمات مشاوره ای این مرکز تخصصی مشاوره جنسی بهره مند شوید. اطلاعات تماس در صفحه درباره ما و همچنین در قسمت فوتر این سایت قرار دارد.

در مشاوره مشکلات جنسی آنلاین باید بدانید که با هر جلسه، درمانگر شما را به سمت مدیریت بهتر و پذیرش نگرانی‌ های شما که ممکن است منجر به اختلال عملکرد جنسی شود سوق خواهد داد. تمام مکالمات درمانی شما، از جمله درمان جنسی، هم یک محیط پشتیبانی برای شماست و هم یک محیط آموزشی می باشد.

نکته: به هر مشاوره آنلاین رایگان ای اعتماد نکنید و فریب عباراتی مثل “مشاوره رایگان در واتساپ شبانه روزی” را نخورید. زیرا یا تخصص کافی ندارند، یا مجوز های لازم را اخذ نکرده اند و همچنین قابل اعتماد نیستند.

مشاوره جنسی تلفنی

با توجه به این صحبت در مورد مسائل جنسی و مشکلات جنسی بصورت حضوری برای بیشتر افراد سخت و دشوار است، میتوانید پس از دزیافت نوبت مشاوره تلفنی، بصورت غیر حضورتی و طی تماس تلفنی از خدمات مشاوره جنسی کلینیک فوق تخصصی روان آرام استفاده کنید.

مشاوره جنسی حضوری

در مواردی نیاز است که مشاوره جنسی بصورت حضوری انجام شود. شما پس از دریافت نوبت آنلاین میتوانید بصورت حضوری جهت انجام مشاوره جنسی به کلینیک روان آرام مراجعه کنید.

رضایت زناشویی وضعیتی می‌باشد که در آن زن و شوهر بیش تر مواقع احساس خوشبختی و رضایت از یک دیگر و ازدواجشان دارند. در ادامه این مقاله به مشاوره مشکلات جنسی کلینیک روان آرام در تهران می پردازیم.

روش های مشاوره جنسی و چگونگی درمان معضلات جنسی در جلسات مشاوره

بسیاری از افراد در زمینه های مختلف از بیان مشکلات خود سرباز می زنند و یا حتی از بیان آنها خجالت می کشند. انواع مشاوره می تواند راه حل مناسبی برای رفع نگرانی افراد باشد. مشاوره جنسی تلفنی که فرد در آن حضور ندارد می تواند راه حل مناسبی برای کسانی باشد که از بیان این مشکلات خجالت می کشند و از این طریق افراد می توانند به راحتی با مشاور خود در ارتباط باشند و با استفاده از مشاوره تلفنی مشکلات خود را با او در میان بگذارند.

مشاوره جنسی در شمال تهران بر اساس گفتگو طراحی شده و روانشناس با برقراری ارتباط کلامی سعی در برقراری ارتباط با مراجعه کننده دارد و اختلالات و مشکلات را از طریق مذاکره حل می کند. اما در برخی موارد روانشناس و مشاور جنسی استفاده از برخی داروها و مکمل ها برای پیگیری روند درمان و بهبود هر چه بهتر وضعیت توصیه می شود.

چگونه مشاوره جنسی می‌تواند به بهبود رابطه من کمک کند؟

سکس تراپی یا مشاوره جنسی می‌تواند رابطه زن و شوهر را از طرق مختلف بهبود بخشد:

 • تقویت ارتباطات عاطفی و جنسی
 • تقویت حس و تمایلات جنسی از طریق تمرینات جنسی که ممکن است به رفع خستگی جنسی کمک کند.
 • تقویت درک نیازها، تمایلات و خواسته‌های جنسی یکدیگر

افزایش اکتشاف فانتزی (یک شخص ثالث خنثی می‌تواند افشای فانتزی‌های جنسی خود را برای یک فرد آسان‌تر کند)

رضایت زناشویی وضعیتی می‌باشد که در آن زن و شوهر بیش تر مواقع احساس خوشبختی و رضایت از یک دیگر و ازدواجشان دارند. در ادامه این مقاله

به مشاوره مشکلات جنسی کلینیک روان آرام در شمال تهران می پردازیم.

انواع مختلف مشاوره مشکلات جنسی چگونه است؟

در بیش تر موارد نحوه مشاوره مشکلات جنسی شباهت زیادی به گفتار درمانی سنتی دارد. بسیاری از مشاوران تکالیف هایی را برای تکمیل شدن بین جلسات مشاوره برای حل این مشکلات تعیین می کنند . شما ممکن است به تنهایی در جلسات مشکلات جنسی شرکت داشته باشید . برای بعضی از افراد مشاوران جنسی ممکن است توصیه کنند که افراد یک و یا چند جلسه به طور جداگانه از یک دیگر را باید بگذرانند تا مشکلات آنا مشخص و راحت تر بتوان آن را حل کرد.

در زمان مشاوره مشکلات جنسی  باید بدانید که مشاوره مشکلات شامل جنبه هایی از روش های درمانی دیگر از جمله درمان شناختی رفتاری و درمان روان پویشی می باشد. در مواردی ممکن است یک مشکل پزشکی داشته باشید و این مورد به نگرانی های مشکلات جنسی شما مربوط باشد . مشاور جنسی شما شاید پزشک متخصص نباشد، شاید به شما توصیه کند که برای معاینه کامل و استفاده از هرگونه دارو باید با یک پزشک مشورت کنید.

مشاور مسائل جنسی کیست و چه وظیفه ای دارد؟

مشاوران جنسی در گروه های تخصصی روانشناسان و درمانگران مشاوره ازدواج و خانواده یا مددکاران اجتماعی بالینی جای می گیرند. هر یک از متخصصان بهداشت روان برای ورود به حوزه درمان های مشکلات جنسی دوره های آموزشی تکمیلی را در مورد مشکلات جنسی زنان و مردان می گذرانند تا صلاحیت فعالیت به عنوان یک درمانگر مشکلات جنسی معتبر را پیدا کنند.

مشاوران مشکلات جنسی در زمینه کمک به افراد با مشکلات مرتبط با رابطه جنسی فعالیت خواهند کرد و بعد از علت یابی تشخیص گذاری می کنند. ارزیابی انجام شده مشخص می کند ریشه مشکلات جنسی شما به کدامیک از دلایل روانی مشکلات جسمی و یا ترکیبی از هر دو مربوط می باشد. مشاوره مشکلات جنسی تخصصی برای پیدا کردن دلیل مساله و حل آن ها بسیار مفید خواهد بود. شناخت شما از علت مشکل درک و شناخت بهتری از مشکلات به شما می دهد که در کنار آمدن با عواقب روانی احتمالی آن موثر می باشد. تمرینات و تکالیف دریافتی از مشاور در جلسات جنبه آموزشی و درمانی را به صورت توام فراهم می کند.

در مشاوره مشکلات جنسی درمان دارویی چگونه است؟

در این زمینه باید بدانید که این مشاوره بر اساس گفتگو طراحی شده و پزشک و روانشناس با ایجاد رابطه کلامی سعی می کند تا جهت رفع مشکلات، با فرد مراجعه کننده ارتباط کلامی برقرار کند و در طی آن با مذاکره، اختلالات و مشکلات را حل نماید. شما میتوانید مشاوره مشکلات جنسی تلفنی هم داشته باشید و بصورت غیر حضوری از مزایای آن بهره مند شوید و مشکلات مربوط به آن را حل کنید.

در مواردی پزشک روانشناس و مشاور مشکلات جنسی برای پیگیری هر چه بهتر روند درمان مشکلات و بهتر کردن اوضاع محبور است از برخی دارو ها و مکمل هایی جهت تسریع حل این مشکلات استفاده نماید.

درمان جنسی چگونه می باشد؟

درمان این مشکل مانند هر نوع دیگر روان درمانی قابل درمان می باشد. شما با گفتگو از طریق تجربیات، نگرانی ها و احساسات خود شرایط را بهبود می‌بخشید.

شما با درمانگر خود می‌ توانید مکانیزم های مقابله‌ ای در مورد این مشکلات را برای بهبود پاسخ های خود در آینده تدوین کنید تا بتوانید زندگی جنسی سالم تری داشته باشید.

در قرارهای اولیه، درمانگر یا به‌ صورت تکی با شما صحبت خواهد کرد یا با هردوی شما در کنار هم، درمانگر برای راهنمایی و کمک به شما جهت رفع مشکلات در پردازش چالش‌ های فعلی شما در کنارتان هست.

در مشاوره جنسی باید بدانید که با هر جلسه، درمانگر شما را به سمت مدیریت بهتر و پذیرش نگرانی‌ های شما که ممکن است منجر به اختلال عملکرد جنسی شود سوق خواهد داد. تمام مکالمات درمانی شما، از جمله درمان جنسی، هم یک محیط پشتیبانی برای شماست و هم یک محیط آموزشی می باشد.

نکته: به هر مشاوره آنلاین رایگان ای اعتماد نکنید و فریب عباراتی مثل “مشاوره رایگان در واتساپ شبانه روزی” را نخورید. زیرا یا تخصص کافی ندارند، یا مجوز های لازم را اخذ نکرده اند و همچنین قابل اعتماد نیستند.

این به منظور ایجاد راحتی و تشویق برای تغییر است. شما احتمالاً با تعیین تکالیف و کارهایی که باید قبل از قرار بعدی خود انجام دهید، دفتر درمانگر خود را ترک خواهید کرد. ضمنا بخاطر اینکه این جسات مشاوره غیر حضوری است، میتوانید مشاوره مشکلات زناشویی پرسش و پاسخ های آن را راحت تر انجام دهید

نحوه تشخیص اختلالات جنسی به چه صورت می باشد؟

اولین علامت برای تشخیص اختلالات جنسی، موانعی هستند که مانع لذت بردن شما یا همسرتان از رابطه جنسی می باشد. در مشاوره پس از تشخیص اختلالات جنسی، نیازمند انجام تعدادی تست جسمانی و روانی هستید که تشخیص نوع تست ها به نظر متخصص و مشاور شما بستگی دارد. تمام این تست های مشاوره روندی عادی هستند و صرفا برای تشخیص وجود داشتن یا نداشتن اختلالات انجام می شوند.

سلامت روان انسان ها یکی از حساس ترین و مهم ترین فاکتور ها برای زندگی شاد می باشد. وجود اختلالات جنسی بین زوجین، می تواند تاثیرات مهمی در رابطه آن ها و هم چنین زندگی شخصیشان داشته باشد که اگر چنین باشد حتما نیاز به مشاوره دارید.

درمان علل جسمی در اختلالات جنسی چگونه است؟

در این مواقع اختلالات به علتی خاص در بدن اتفاق می افتد. بعضی اوقات طی جلسات مشاوره درمان یک بیماری پزشکی خاص و یا مصرف دارو وضعیت را بهبود می بخشد.

ماوره اختلالات جنسی در سال های اخیر پیشرفت کرده است. بسیاری از مردان با استفاده از داروهای تجویزی مانند ویاگرا نتایج مثبت گرفته اند. در بانوان نیز استفاده از ژل، کرم و یا هورمون درمانی می تواند مشکل خشکی واژن و درد و عدم ارگاسم را برای آن ها برطرف کند.

علل روانشناختی اختلالات جنسی چیست؟

زمانی كه اختلالات جنسی ناشی از علت و معلول های روانی باشد مشاوره روانشناختی می تواند به بهبود این اختلالات به شما کمک کند . یک مشاوره جنسی اصولی و تخصصی می تواند نحوه مقابله با استرس و اضطراب را به شما یاد دهد.

مشاوره مشترک با شریک زندگی نیز می تواند موجب بهبود ارتباط و افزایش صمیمیت در روابط شما شود. بعضی اوقات پشتیبانی و آموزش در مورد رفتارهای جنسی چیزی است که شما نیاز دارید. برای اختلالات جنسی شدید جلسات روان درمانی لازم می باشد و باید حتما پیگیر بود.

چه زمانی باید به مشاور یا پزشک مراجعه کنیم؟

وقتی كه در زندگی شما مشکلات جنسی ادامه پیدا كند منجر می شود كه هر دو طرف رابطه احساس اضطراب و ناراحتی كنند و از یک دیگر دوری کنند و اگر این مسائل و اختلالات به موقع درمان نشوند می توانند روند صعودی داشته باشند و به مرور زمان افزایش پیدا كنند و زندگی عاطفی و جنسی شما را تحت شعاع قرار دهند.

اگر وضعیت بهبود پیدا نکند وقت آن است که به پزشک و یا مشاور اختلالات جنسی مراجعه نمایید. شما به هنگام معاینه باید تاریخچه ای كامل از سوابق پزشکی و هم چنین داروهایی كه مصرف كرده اید را در اختیار پزشك و مشاور مربوطه قرار دهید. در روند معاینه ممكن است لازم باشد برخی آزمایش ها انجام شود.

نتیجه گیری

امروزه در زوجین شاهد به وجود آمدن مشکل های زیادی در رابطه جنسی هستیم که می تواند منجر به مشکل بزرگ تری مانند عدم رضایت از زندگی زناشویی، افسردگی، اضطراب و به دنبال آن ها بی مهری و در نهایت طلاق گردد.

در صورتی که اگر زوجین اقدام به حل این مشکلات کنند، می توانند به راحتی از هم پاشیدن یک زندگی، جلوگیری کنند.

اختلالات جنسی می تواند شامل هر مشکلی در افراد باشد که مانع از رضایت فرد یا زوجین از فعالیت جنسی شود. حدود 43 درصد از زنان و 31 درصد از مردان در مقاطعی از زندگی زناشویی خود، درجاتی از اختلالات جنسی را گزارش کرده اند. گرچه تحقیقات نشان داده با وجود انواع راه حل ها برای درمان اختلالات جنسی، بسیاری از افراد تمایلی به بیان کردن این مشکلات و در میان گذاشتن آن ها با فرد متخصص و یا مشاوره جنسی ندارند.

درصد افراد درمان شده در اختلالات جنسی، امید بالایی برای اشخاصی که دچار این اختلالات شده اند را به تصویر می کشد. انگیزه و تداوم انجام درمان ها باعث برطرف شدن مشکلات خواهد شد. اگر این اختلالات در شما تشخیص داده شدند، با حوصله، تمام اقدامات لازم را انجام دهید تا نتیجه دلخواه را دریافت کنید.

شما می توانید برای حل مشکلات جنسی و یا اختلالات جنسی به مشاورین ماهر و زبده مجموعه روان آرام مراجعه کنید و از بهترین مشاورین و پزشکان جنسی کمک بگیرید. کلینک تخصصی مشکلات و اختلالات جنسی روان آرام در بخش مشاوره جنسی و درمان آن با سال ها تجربه توانسته یکی از کلینیک های مشاوره در سراسر ایران باشد که با چندین پزشک متخصص شما را تا به پایان رسیدن مشکلاتتان همراهی کند.

مشاور جنسی کیست و چه وظیفه ای دارد؟

مشاوره جنسی، روان درمانگری است که به حل انواع اختلال ها و مشکلات جنسی کمک افراد می کند. هدف اصلی یک سکس تراپ یا مشاور جنسی، این است که به افراد کمک کند با حل مشکلات جنسی خود روابط زناشویی پایدارتری را تجربه کنند.

باید بدانید شرایط ذهنی افراد بر رابطه آن ها تاثیر مسقیم دارد. یعنی فردی که از آمادگی ذهنی مناسبی برخوردار نیست، نمی تواند رابطه جنسی خوبی را با همسر خود را برقرار کند یا در صورت برقراری رابطه، لذتی از آن نمی برد. یک مشاور جنسی مناسب با برداشتن موانع ذهنی موجود در هر فرد، به آن ها کمک می کند رابطه جنسی مناسبی با همسر خود داشته باشند و هردو از سکس لذت ببرند.

مشاوره زناشویی برای حل چه مشکلاتی می تواند به افراد کمک کند؟

مشکلات جنسی زیادی وجود دارد که مشاور جنسی یا مشاوره زناشویی در حل آن ها تاثیرگذار است. از جمله این مشکلات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • درمان کاهش میل جنسی
 • درمان زودانزالی
 • درمان اختلال نعوظ
 • درمان اعتماد به نفس پایین در سکس
 • فتیش های جنسی ناخواسته
 • درمان افکار جنسی نامناسب
 • درمان ناتوانی در کنترلی جنسی
 • درمان میل جنسی بیش از حد
 • درمانی ناتوانی در به ارگاسم رسیدن
 • عدم پاسخ به محرک جنسی مناسب
 • کمبود علاقه یا ترس از رابطه
 • بهبود رابطه جنسی بین زوجین

sex therapist

اهمیت استفاده از خدمات سکس تراپی برای خانم ها و آقایان

ناآگاهی زوج ها باعث شده نگاه درستی به سکس و رابطه جنسی در ازدواج نداشته باشند. سکس تراپ می تواند به زوجین کمک کند اشتباهات خود را دررابطه با سکس حل کنند و رابطه جنسی بهتری با همسر خود داشته باشند. به بیان دیگر سکس تراپ حلال مشکلات جنسی است.

از بین بردن تصورات اشتباه

متاسفانه اکثر مردان تصورات اشتباهی نسبت به سکس دارند. برای مثال آن ها فکر می کنند نیاز و نگاه زنان به سکس کاملا شبیه به خودشان است از این رو به درستی با همسر خود رابطه برقرار نمی کنند. هرمردی باید بداند که نیاز اول زنان در رابطه جنسی ارامش و حمایت است. درواقع زنان خواستار دریافت حمایت و دلسوزی همسر خود در حین رابطه هستند، در حالی که مردان به این موضوع توجهی ندارند و تنها حرکات متداول را انجام می دهند. این موضوع آسیب بزرگی به روابط زوجین وارد می کند. سکس تراپ می تواند با آموزش درست به زوج ها و به خصوص آقایان کمک کند، تصورات اشتباه خود در سکس را از بین ببرند و با نگاهی درست وارد رابطه با همسر خود شوند.

عدم توجه به نیاز همسر

یکی دیگر از اشتباهاتی که اقایان در سکس دارند، عدم توجه به نیازهای همسر خود است. یک مرد باید به خوبی به نیازها و تمایلات همسر خود آگاهی داشته باشد تا بتواند رابطه لذت بخشی با او برقرار کند. در جلسات مشاوره جنسی به مردها گفته می شود که زنان شرایط متفاوتی در سکس دارند. برای مثال بعضی هایشان پرسرو صدا و بعضی دیگر بدون صدا رابطه را پیش می برند. همچنین مردها باید بدانند که در حین سکس چطور با همسر خود صحبت و عشقنوازی کنند. از طرفی این رابطه کاملا دو طرفه است و زنان هم باید همچون مردان، به نیازهای همسر خود توجه کنند. یک نکته مهم که همه زنان باید به آن آگاه باشند، این است که سکس می تواند عشق آقایان را به ان ها بیشتر کند. مردی که از سکس خود لذت می برد، عشق بیشتری به همسر و زندگی مشترک خود می ورزد. توجه به همه این نکات ریز باعث می شود، زوج ها لذت بیشتری از رابطه خود ببرند.

انجام منظم سکس

در اغلب موارد نیاز مردان به سکس بیشتر از زنان است. درواقع آقایان نیاز دارند که زود به زود سکس داشته باشند و انرژی خود را از این راه تخلیه کنند. اما این موضوع در زنان صدق نمی کند. با این حال خانم ها باید بپذیرند که همسرشان به این موضوع نیاز دارد و برای رابطه با او آمادگی خود را نشان دهند. اگر زنان همسرشان را از خود برانند، کم کم تمایلات مرد کاهش یافته و نسبت به زن سرد می شود. مشاور جنسی با ارائه راهکارهای مناسب، به خانم ها می آموزد چطور در شرایط نامناسب نیاز همسر خود را برطرف کنند.

چطور یک سکس تراپ خوب پیدا کنیم؟

یافتن یک سکس تراپ  خوب کار سختی نیست. شما می توانید از طریق راه های مختلفی چون جست و جو در اینترنت، پرس و جو از آشنایان و یا کسب اطلاع از یک پزشک عمومی، مشاور جنسی خود یا سکس تراپ را انتخاب کنید. البته پیشنهاد ما این است که بعد از انتخاب مشاور جنسی نظرات و کامنت ها دیگر مراجعان را جویا شوید؛ و میزان راحتی کاربران در بیان مشکلات جنسی خودشان را به سکس تراپ بررسی کنید . به این صورت می توانید نسبت به توانایی ها و سواد سکس تراپی که انتخاب کرده اید، مطمئن شوید.

مهم ترین تاثیر مشاوره زناشویی بر زندگی مشترک چیست؟

 • تقویت ارتباطات عاطفی زوجین
 • تقویت تمایلات جنسی زوج ها
 • تقویت کاوش های فانتزی زوجین
 • تقویت درک نیازهای جنسی و خواسته های جنسی یکدیگر

معرفی اختلال هایی که در جلسات سکس تراپی بررسی می شوند

 • اختلال میل جنسی هیپوکتیو مرد
 • سکس دردناک
 • اختلالات ارگاسم زنانه
 • اختلالات هوس
 • زود انزالی یا دیر انزالی
 • اختلال نعوظ
 • اختلال برانگیختگی در زنان

یک مشاور جنسی خوب چه ویژگی هایی دارد؟

از دانش و سواد کافی برخوردار است

اولین و مهم ترین ویژگی یک مشاور جنسی خوب، دانش و سواد کافی است. یک سکس تراپ باید نسبت به موضوعی که مراجع با او درمیان می گذارد، اشراف داشته باشد تا بتواند مشکلات آن ها را حل کند. همه روان درمانگرها برای برگزاری جلسات مشاوره خود باید علاوه بر تحصیلات مرتبط در تمامی کلاس ها و کارگاه های مناسب با رشته خود هم شرکت کنند. به این صورت می توانند به مراجعان خود در خصوص مشکلی که دارند کمک کنند.

امانت دار

سکس تراپ های مناسب نسبت به اطلاعات مراجعان کاملا امانت دار هستند. آن ها هیچگاه از اطلاعات بیماران سوء استفاده نمی کنند. همچنین آن ها برای کسب سود بیشتر جلسات مشاوره را از آنچه لازم است طولانی تر نمی کنند. به خاطر داشته باشید اگر مشاور امانت دار خوبی نباشد، مراجع با او احساس راحتی نمی کند و در نتیجه جلسات سکس تراپی نتیجه مناسبی برای مراجع نخواهد داشت.

دلسوز و مهربان

مشاوران خوب نسبت به مراجع خود دلسوز و مهربان هستند. آن ها مراجع را با آغوش باز می پذیرند و به آن ها کمک می کنند تا مشکل خود را حل کنند. اگر مشاوری با بیمار خود، خوب برخورد نکند و با او مهربان نباشد، بیمار هم نمی تواند به درمانگر اعتماد کنند و مشکلات خود را با او در میان بگذارد. پس بسیار مهم است که سکس تراپ مهربان و دلسوز باشد.

صبور است

همچنین مشاور جنسی مناسب با صبر و حوصله فراوان به مشکلات مراجعان گوش می کنند. ممکن است مراجعان توضیحات زیادی برای مشاور داشته باشند و جلسه را از حد معمول طولانی  ترکنند، حتی در این صورت سکس تراپ نباید ناراحت شود بلکه موظف است در تمام لحظه ها با صبوری کامل به حرف های مراجع خود گوش کند.

خوشبختانه کلینیک روان آرام از تمامی این ویژگی ها برخوردار است و شما می توانید با اطمینان کامل از راهنمایی و کمک های مشاوران جنسی این مجموعه بهره مند شوید و مشکلات جنسی خود را بدون نگرانی بیان کنید .