درمان خود ارضایی مانند ترک دیگر اعتیادهای رفتاری برای بسیاری از افراد کار آسانی نیست. خودارضایی به عنوان یک عادت غلط و اعتیاد گونه بین تمام افراد و فرهنگ‌ ها شایع است. در این مقاله به درمان خود ارضایی میپردازیم

برای درمان خود ارضایی باید در ابتدا باور داشته باشید که واقعا آلوده به خود ارضایی شده اید و قبول داشته باشید که می تواند بسیار زیاد به شما و سلامت شما آسیب برساند، اگر درمان خود ارضایی را به تعویق بندازید حتی می تواند در حال روحی و روانی شما تاثیر گزار باشد تا آنجا که درگیر بیماری های افسردگی درجه یک نیز شوید، اما درمان خود ارضایی بسیار آسان است و فقط نیاز به باور و انگیزه دارد، همچنین شما با همراهی یک مشاور جنسی خوب می توانید مسیر درمان خود ارضایی را راحت تر پیش بروید.تماس با ما

درمان خودارضایی و دلایل اعتیاد به آن

دلایل بسیاری برای اعتیاد به این عمل وجود دارد که به طور قطع نمی توان انتخاب کرد دلیل اصلی اعتیاد به آن چیست. در اکثر موارد، ترکیب چندین علت با هم باعث اعتیاد می شود اما برای شفاف سازی چند دلیل عمده ای که بسیاری از مردم بخاطر آن  هابه خود ارضایی اعتیاد پیدا کرده اند را برای شما عنوان می کنیم.

اضطراب و افسردگی پنهان که با انجام خود ارضایی، از رو به رو شدن با آن فرار می کنیم تا احساس راحتی و آرامشِ بعد از خود ارضایی را، جایگزین حس های افسردگی کنیم.

گرایش به اعتیاد به دلیل عصب شناسی خاص بدن شما می باشد. در تحقیقات نشان داده شده است که افرادی که به عمل خود ارضایی اعتیاد پیدا کرده اند ارتباطات بیش تری بین نورون های مغز آن ها شکل گرفته است که بسیار مشابه تاثیرات اعتیاد به مواد مخدر می باشد.

درد ها و آسیب های روانی که فرد به خاطر شرایط خاص زندگی اش، فرد تجربه می کند و با انجام خود ارضایی، این احساسات را پنهان می کند.

اکثر متخصصان معتقدند خود ارضایی زمانی خطرناک است که افراد به آن اعتیاد پیدا کنند. زیرا در آن صورت تمام جنبه های زندگی انسان را در بر می گیرد. اما از کجا بفهمیم که به خود ارضایی اعتیاد پیدا کردیم؟

  • در اکثر مواقع در حال فکر کردن به خود ارضایی هستید.
  • برای رها شدن از دست احساسات منفی تان خود ارضایی می کنید.
  • در زمان بیکاری، برای سرگرم کردن خود، این عمل را تکرار می کنید.
  • در زمان انجام یا پایان خود ارضایی، احساسات منفی زیادی دارید.
  • زمان بسیار زیادی از روز خود را صرف این کار می کنید.
  • در زندگی شخصی و کاری تان تداخل ایجاد کرده است.
  • بر اثر خود ارضایی علاقه خود را به انجام رابطه جنسی با شریک عاطفی تان از دست داده اید.
  • تنهایی و تکرار این عمل را به جمع های دوستانه ترجیح می دهید.
  • حتی در مکان های عمومی هم خود ارضایی می کنید.

نکات مهم قبل از درمان خودارضایی

در راستای درمان خودارضایی خوب است که قبل از آن بداینم خود ارضایی یک نوع رفتار جنسی است که در آن، فرد بدون رابطه با شریک عاطفی، خود را ارضا می کند. خود ارضایی در کشور، دین و آیین ما کاری بسیار ناپسند شمرده می شود. با این حال نمی توان گفت، هیچ فردی آن را انجام نمی دهد. متاسفانه این عمل زمانی که به اعتیادی سخت تبدیل شود، زندگی افراد را به راحتی مختل می کند. از این رو روان درمانگرها به دنبال های راه های قطعی درمان آن هستند. در ادامه به معرفی چند راه درمان خود ارضایی می پردازیم.

در این روش فرد با خیال پردازی و بدور از واقعیت و با تحریک دستگاه تناسلی و پردازش ذهنی صحنه های تحریک کننده سعی می کند که خود را به اوج لذت جنسی یا ارگاسم برساند و با تکرار آن به صورت یک عادت درآمده و کسانی را می بینیم که سرانجام متأسفانه اعتیاد به خودارضائی پیدا می کنند.

خودارضائی  تنهااختصاص به مردان نداشته و زنانی را که مبتلا به این امر هستند در سطح جامعه مشاهده می کنیم. این امر می تواند مثل اعتیاد های دیگر روح و روان و جسم فرد را تحت تأثیر قرار می دهد.

آیا خودارضایی باعث زود انزالی خواهد شد؟

در صورت تکرار خودارضائی با دفعات بیش تر و به علت تحریک های مکرر اعصاب اتونوم آستانه تحریک پذیری عصبی پائین آمده و لذا افراد مبتلا و مخصوصا با تعداد بیش تر، تحریک پذیری بیش تری نسبت به عوامل محرک بیرونی پیدا کرده و لذا می تواند باعث زودانزالی مردان شود و درمان خود ارضایی خود مساله ای پیچیده و زمان بر است.

خود ارضایی به تنهایی باعث ایجاد واریکوسل نمی شود و اما اگر شما واریکوسل دارید از خودارضایی پرهیز کنید زیرا باعث بدتر شدن بیماری شما خواهد شد.

راه های درمان خود ارضایی کدامند؟

سعی کنید راه مناسبی برای تخلیه انرژی و هیجانات خود پیدا کنید. فعالیت‌ هایی که برای شما جذاب و سرگرم کننده است را انجام دهید و با وسوسه خود ارضایی خود مبارزه کنید.

سعی کنید انرژی خود را برای تولید اثری خرج کنید. نویسندگی، آواز خواندن، نواختن موسیقی یا هر کاری که به شما احساس مفید بودن بدهد.

ورزش تنش‌ های شما را کاهش داده و به شما احساس خوشحالی و سرزندگی می‌ دهد. ورزش‌ های گروهی می‌ تواند به شما در ایجاد حس‌ های مثبت کمک کند. هم چنین یوگا راه مناسبی برای آرامش و رفع احساس‌ های بد ناگهانی می باشد.

میوه‌ ها و سبزیجات می‌ توانند انرژی بدنتان را تامین کنند و احساس کسلی و خستگی در شما را از بین ببرد.  این روحیه تازگی و سلامت ، شما را از کارهایی مثل خود ارضایی که به بدنتان آسیب می‌ زند، منع می‌ کند.

افکار مربوط به خود ارضایی اکثرا نیمه‌ های شب به سراغ شما می‌ آید. تنظیم خواب و خوابیدن به اندازه کافی (8 ساعت در روز) و بیدار شدن سر ساعت مشخص به شما کمک بسیاری خواهد کرد.

به خودتان فرصت بدهید:

در اولین مرحله برای ترک هر نوع اعتیادی لازم است که به خود فرصت دهید و شرایط را بپذیرید. فراموش نکنید ترک خود ارضایی کاملا ممکن است و افراد بسیاری تا به حال موفق به ترک آن شده اند. پس به خودتان ایمان داشته باشید.

از تماشای فیلم پورن خودداری کنید:

یکی از مهم ترین عواملی که می تواند هر فردی را به سوی خود ارضایی بکشاند، پورنوگرافی است. فیلم های پورن به شدت اغوا کننده هستند. از این رو باید از تماشای فیلم های پورن خودداری کنید.

از تنهایی دوری کنید:

تنهایی عامل دیگری است که به راحتی می تواند شما را به سمت خود ارضایی سوق دهد. پس به هیچ عنوان در خانه تنها نمانید. همیشه سعی کنید برنامه های مفرحی برای خود داشته باشید. برای مثال در کنار خانواده فیلم ببینید یا با دوستان تان وقت بگذرانید.

ورزش و تغذیه سالم:

جالب است بدانید ورزش و تغذیه سالم نیز به شدت در درمان خود ارضایی تاثیر گذار است. با ورزش و تغذیه سالم می توانید بدن خود را شاداب و سرحال نگه دارید و انرژی های منفی خود را نیز به بهترین روش تخلیه کنید.

صبوری کنید:

ترک اعتیاد هر چیزی در ابتدا سخت به نظر می رسد، اما بعد از گذشت مدتی و رعایت قوانین و دوری از شرایط استرس زا متوجه می شوید که توانایی انجام آن را دارید. تنها لازم است صبوری به خرج دهید و سرسختانه برای هدف خود بجنگید.

یک سرگرمی جدید پیدا کنید:

اگر در طی روز وقت خالی دارید، حتما برای زمانتان برنامه ریزی داشته باشید. برای مثال می توانید زمان خود را با کلاس های جدید و متنوع مانند کلاس آشپزی، کلاس نجاری، نانوایی و غیره پر کنید.

از یک روان درمانگر کمک بگیرید:

سکس تراپ ها با بهترین و اصولی ترین راه درمان خود ارضایی، آشنا هستند. از این رو بهتر است در موارد بسیار نگران کننده به سکس تراپی مناسب و متخصص مراجعه کنید تا مشکل شما را با روش های عملی و تاثیرگذار رفع کند.

گفتگو درمانی برای درمان خود ارضایی

بسیاری از مراجعان از صحبت با یک روانشناس و بررسی ریشه‌ های این رفتار نفع می‌ برند. شناسایی اثرات منفی خود ارضایی می‌ تواند به دلیل خوبی برای تلاش برای ترک آن بدل شود.

صحبت های شما به درمانگر کمک می‌کند که وسواس و جبری بودن رفتار را بررسی کند. درمانگر احساس شما را بررسی می‌ کند و با بررسی ریشه رفتار به روشی برای ترک خود ارضایی می‌ رسد.

به یاد داشته باشید که گفته‌ های شما کاملا محرمانه می‌ ماند و حرف‌ های شما به هیچ‌ وجه با کس دیگری در میان گذاشته نخواهد شد.

برای درمان رفتار های جبری گروه درمانی می‌ تواند موثر باشد. با این حال ، به دلیل حساسیت موضوع ممکن است شما مایل به حرف زدن در مورد مسائل جنسی خود در گروه نباشید.

مشاوره برای درمان خودارضایی

مراجعه به روانشناس خوب و کار کشته ، کمک بسیار عظیمی به حل مشکل اعتیاد می کند. روانشناس شما، در اولین قدم کمک به پذیرش این موضوع توسط شما می کند و سپس با دادن راهکار های لازم و به آهستگی اعتیاد شما را بر طرف می کند.

تغییرات در سبک زندگی می‌ تواند شامل تغذیه مناسب، خواب کافی، سرگرمی‌ های روزانه و ورزش منظم و روتین باشد که همه این مسائل می‌ توانند در درمان خود ارضایی و حتی دیگر اختلالات جنسی موثر واقع شوند.

مشکل اعتیاد به خود ارضایی، کاملا قابل حل است و تنها نیاز به اراده، پشتکار و تلاش شما و البته مراجعه به روانشناس خوب و با تجربه دارد. برای درمان خود ارضایی میتوانید از خدمات کلینیک روام آرام استفاده نمایید.

درمان خود ارضایی در شمال تهران

کلینیک روان آرام محدوده‌ی قلهک (شمال تهران) واقع شده، سعی کنید قبل از مراجعه حضوری برای درمان خودارضایی تعاریفی از ان موضوع را مرور کنید. خود ارضایی نوعی سکس با خود بوده که در دختران و پسران نیز رایج می باشد. حتی برخی از زوجین پس از ازدواج نیز به خودارضایی پرداخته و جنسی خود را از این طریق می‌توانند می‌بینند.

خود ارضایی در اسلام جزوه انحرافات جنسی بوده است و گناه می شود، اما بسیاری از افراد به موارد مختلف از جمله رفع نیاز دارند که مهم ترین دلیل آن می باشد به این عمل دست می زنند و در صورت زیاده روی در خود ارضایی می توانند احساس جنسی کنند. می شوند و در زندگی زناشویی آینده به مشکل می خورند .

علت خود ارضایی چه عواملی می باشد؟

برای درمان خود ارضایی در شمال تهران باید عوامل خودارضایی را بیابید. ارضای خود می تواند ناشی از استرس و استرس شدید در زندگی فرد باشد. فردی که از خود میل دارد سعی می کند از شر احساسات منفی خلاص شود.

آیا مقابله با برخی از بیماری های روانی و انحرافات جنسی نیز می تواند دلیل روی آوردن به خودکشی در افراد باشد.
نداشتن زندگی عادی، ناتوانی در ازدواج و تشکیل خانواده نیز می تواند یکی از دلایل تبدیل شدن به خود ارضایی برای نیازهای افراد باشد.

راه های ترک خودارضایی چگونه است؟

برای درمان خود ارضایی در شمال تهران باید بدانید که ترک خودارضایی یکی از مهم ترین مواردی است که افراد به دنبال روش های آن هستند. افرادی که به خودارضایی روی آورده اند بخشی از انرژی خود را از این طریق می دهند. فعالیت بدنی می تواند شامل پیاده روی روزانه، ورزش در باشگاه، شنا، آشپزی و غیره باشد.

انجام این فعالیت ها شما را از خودارضایی یا فکر کردن به آن دور می کند. با تغییر رژیم غذایی و تغییر غذا می توانید از شر خود خواری خلاص شوید. مصرف غذاهای سالم و پرهیز از غذاهایی که فعالیت جنسی را تحریک می کنند می تواند به شما کمک کند تا از خودارضایی دست بردارید.

اختلال خواب باعث هجوم افکار خودپسندانه می شود. بنابراین با اصلاح و درمان خود ارضایی در شمال تهران می توانید کیفیت خواب خود را بهبود بخشیده و از خودارضایی پرهیز کنید.

درمان خودارضایی در شمال تهران با مراجعه به کلینیک روان آرام

روانشناسان و پزشکان افرادی هستند که در این زمینه آموزش دیده اند و می توانید برای حل و درمان خود ارضایی در شمال تهران به آنها مراجعه کنید. شما باید تمام جزئیات مشکل خود را برای درمانگر توضیح دهید تا بتواند تاریخچه کاملی از شما بگیرد.

برای درمان خود ارضایی در شمال تهران باید بدانید که روانشناس باید تاثیراتی را که خودارضایی در زندگی شما می گذارد بداند. برای جبران آسیب خود ارضایی، یک مشاور خبری می تواند با راهکارهای عملی و اصولی برای کنترل یا انجام این رفتار ترک کننده به شما کمک کند.

یکی از بهترین راه ها برای ترک خودارضایی روان درمانی است. خودارضایی بیش از حد روانی است، روان درمانی به فرد کمک می کند تا خودارضایی را ترک کند. با کمک درمان های روانشناختی می توانید این عمل را پیدا کرده و در نهایت برای کاهش و کنترل خودارضایی اقدام کنید.

درمان برای شما داروهایی تجویز می‌شود تا خطرات اضطراب و وسواس‌هایی را که در ملاقات شما تشخیص داده می‌شوند، کاهش دهند. این کار برای کنترل استرس و وسواس های فکری شما عمل می کند و به عنوان یک درمان برای خودارضایی عمل می کند.

برای درمان خودارضایی می توانید به کلینیک روان آرام در شمال تهران مراجعه کنید. کلینیک روان آرام با در اختیار داشتن جمعی از مشاوران خبر، اساتید دانشگاه و درمانگران مفتخر است در خدمت شما عزیزان باشد. لازم به ذکر است کلیه خدمات این مجموعه توسط متخصصین دوره در رشته های مختلف روانشناسی ارائه می گردد.