مقدمه

اختلالات جنسی یکی از مشکلاتی است که افراد یا زوجین در زندگی با آن مواجه هستند و حتما باید به فکر درمان آن با  کمک مشاوره باشند. در ادامه این مقاله به نحوه مشاوره اختلالات جنسی در شمال تهران میپردازیم.

آشنایی با مشاوره اختلالات جنسی

اختلالات جنسی در زندگی همه افراد در برخی شرایط و زمان ها رخ می دهد. وقتی هر یک از این موارد به یک مشکل مزمن تبدیل شود، این اختلالات، زندگی آن فرد را تحت تاثیر قرار دهد، می توان گفت که اختلال جنسی وجود دارد.

برای مشاوره اختلالات جنسی باید بدانید که اختلال جنسی زمانی رخ می دهد که فرد به طور مستمر به روابط جنسی علاقه نداشته باشد و دچار کاهش میل جنسی شود. اختلال برانگیختگی که در آن فرد از نظر عاطفی دارای روحیه لازم و کافی برای رابطه جنسی است، اما از نظر جسمی ضعیف و عملکرد نامناسبی دارد. این مورد حتما در مشاوره برسی میشود.

مورد دیگر که در مشاوره ها برسی می شود، اختلال ارگاسم است که در آن فرد از نظر عاطفی عادی دچار اختلالاتی است و نسبت به رابطه جنسی احساس خوبی دارد، اما با رسیدن به ارگاسم و اوج، همزمان ضعیف و ناامید می شود. اختلالات  شامل درد هنگام مقاربت است که در زنان شایع است.

مشاوره اختلالات جنسی در شمال تهران با کلینیک روان آرام

فرد با مراجعه به پزشک جهت مشاوره و زوج درمانی بیان می کند که خود یا شریک عاطفی اش در لذت بردن از رابطه جنسی بخاطر اختلالات موجود مشکل دارند. برای تشخیص آن در جلسه مشاوره، پزشک اختلالات جنسی از زوجین می‌خواهد که تاریخچه کاملی از سلامتی خود را برای بررسی علائم فیزیکی ارائه دهند.

در جلسات مشاوره، پزشک از شما می خواهد که یک سری آزمایش انجام دهید تا مطمئن شود که اختلالات جنسی در رابطه شما ناشی از مشکلات پزشکی نیست. آزمایشگاه نقش بسیار محدودی در تشخیص اختلالات جنسی دارد.

ارزیابی عوامل موثر بر وقوع آن مانند اضطراب، سوء استفاده جنسی قبلی، اختلالات زناشویی، داروها یا مواد مخدر به درمانگر اختلالات جنسی کمک می کند تا علت اصلی اختلالات جنسی شما را بیابد.

مشاوره بی میلی و اختلالات جنسی در شمال تهران

بی میلی زنان در زندگی امری طبیعی است و با مشاوره اختلالات جنسی در شمال تهران به ویژه در دوران بارداری و دوران پر استرس قابل درمان است. اما این احساس در برخی مستمرتر است. بی میلی جنسی نیز علل مختلف جسمی و روانی دارد که یکی از اختلالات جنسی محسوب می شود. دیابت، اختلالات هورمونی، افسردگی، خستگی مفرط و مصرف الکل و مواد مخدر از علل بی میلی جنسی هستند.

سردی در رابطه با کاهش تستوسترون طبیعی در بدن زن ارتباط مستقیم دارد. در برخی موارد مشکلی به نام بی اشتهایی جنسی وجود دارد که به خودی خود یک تشخیص نیست و صرفا به فقدان کامل میل جنسی اشاره دارد. زنانی که از بی اشتهایی جنسی و اختلالات آن رنج می برند از رابطه جنسی اجتناب می کنند و سال ها از داشتن رابطه بدون اختلالات جنسی با همسر خود امتناع می ورزند.

مشاوره اختلالات جنسی در شمال تهران

سلامت جنسی بخشی اساسی از سلامت کلی بدن در افراد می‌ باشد. اکثر افرادی که اختلالات جنسی را تجربه می‌ کنند، از عنوان کردن مشکلاتشان حتی نزد پزشک خجالت می‌ کشند. طبق آمار ۴۳ درصد از زنان و ۳۱ درصد از مردان مبتلا به اختلالات جنسی هستند و از گفتن آن به پزشک هراش دارند و بعضا دچار اختلالاتی در زندگی زناشویی می شوند.

برای کمک گرفتن حل اختلالات جنسی باید از سکس تراپیست وقت بگیرید تا اختلالات را تشخیص بدهد و روش های درمانی مناسب را برای شما بررسی کند. پزشک برای تعیین علت اختلالات جنسی، سوالاتی را درباره ی سابقه ی پزشکی، اجتماعی و جنسی شما خواهد پرسید.

آزمایش های پزشکی برای تعیین علل جسمی انجام می شود تا داروی مناسب در صورت لزوم تجویز برای شما شود. سکس تراپی غالباً دوره ی درمانی بعدی برای افراد دچار اختلالات جنسی می باشد. هر چند صحبت کردن درباره ی جزئیات خصوصی شرم آور بسیار سخت می باشد، صحبت کردن با مشاور در مورد این اختلالات می تواند تجربه ی آموزنده و مفیدی باشد.

شما برای مشاوره اختلالات جنسی در شمال تهران می توانید به کلینیک روان آرام مراجعه نمایید. کلینیک روان آرام با دارا بودن جمعی از مشاوران خبره، اساتید دانشگاه و درمانگران مفتخر است در خدمت شما عزیزان باشد. لازم به ذکر است که کلیه خدمات این مجموعه توسط متخصصان دوره دیده در زمینه های مختلف روانشناسی و برطرف کردن اینگونه اختلالات عرضه می گردد. همین حالا با ما تماس بگیرید.

دریافت مشاوره: 09022842636

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *